Hizmet ve Kullanım Sözleşmesi

- Genel Kurallar-

HOSTING SERVISLERI KULLANIM SÖZLESMESI
(INTERNET ÜZERINDEN YAPILAN BASVURULAR IÇIN GEÇERLIDIR)

Bu sözlesme, Domain Merkezi’in müsteriye hosting servislerinin satış ve kullanim şartlarını düzenlemek için hazırlanmıştır. Müşteri ve Domain Merkezi, aşağıda ve Kullanım Şartları, Gizlilik İlkeleri ve Garanti – Transfer Şartları sayfalarında belirtilen tüm şartlar üzerinde tam bir anlaşmaya varmış ve belirtilen sayfalardaki tüm maddeleri karşılıklı olarak kabul etmişlerdir.

TARAFLAR

Sözlesmenin bundan sonraki bölümünde kısaca “Domain Merkezi” olarak anılacaktır.
Adres: 275/11 No:8 Bayraklı İzmir

Müşteri: Bu sözlesmeyi, Domain Merkezi’nin online hosting satis bölümünde yapacağı başvuru esnasinda onaylayan şahıs veya kurum.

SÖZLESMENIN YÜRÜRLÜGE GIRISI VE SÜRESI

Müsteri’nin Domain Merkezi’in web sitesinden yapacagi online basvuru ile sözlesme yürürlüge girer. Sözlesme süresizdir.

BILDIRIMLER

Domain Merkezi, müsteriye yapacagi her türlü bildirim için, öncelikle müsterinin kayit islemi esnasinda bildirdigi e-posta adresini kullanacaktir. Bu adresin geçerli bir adres olmasi konusundaki sorumluluk müsteriye aittir. Anlaşmazlık durumlarında müşteriden hesap yetkilisi olduğunu kanıtlamak için ödeme dekontu veya ödeme kaydı iletmesi istenebilir. Ödeme eğer şirket tarafından yapılmışsa dekont ile birlikte şirkete ait yetki belgesi, eğer bireysel yapıldıysa ödeme yapana ait nüfus cüzdanı bilgisi talep edilebilir. Bu bilgi ve belgeler sağlandığında hesap yeni kullanıcısına aktarılabilir. Ödeme yapan kişi/kurum hesap yetkilisi olduğu için, anlaşmazlık durumunda belirtilen bilgi ve belgeleri sağlayabilen taraf hesabın tek yetkilisi kabul edilecektir.

Müsteri online kayit esnasinda ve/veya daha sonra Domain Merkezi’ne bildirecegi bilgilerin dogru ve güncel oldugunu beyan eder. Domain Merkezi müsteri tarafindan bildirilen bilgilerin yanlis, eksik veya güncel olmamasindan dolayi meydana gelecek aksaklik ve zararlardan dolayi, müsteri Domain Merkezi’a hiçbir zarar tazmini talebinde bulunmayacagini pesinen kabul eder.

Kampanya dahilindeki ücretsiz hosting paketlerinde Domainmerkezi.net, verilen hizmeti 1 hafta önceden haber vermek suretiyle gerekli gördüğü durumlarda sonlandırabilir. Ücretsiz paketlerde teknik destek verilmemektedir.

DUYURU VE BİLGİLENDİRMELER

Domainmerkezi.net kendi hizmetleri ile ilgili tanıtım, duyuru ve fırsat bildirimlerini email ve sms yoluyla yapabilir. Sözleşmeyi kabul eden kullanıcı, bunu kabul etmiş sayılmaktadır. Hiçbir şekilde mail alımı istemeyen kullanıcılar, üyelikten sonra Domainmerkezi.net ile iletişime geçerek emailinin ve telefon numarasının tamamen kullanıma kapatılmasını sağlayabilecektir. Domainmerkezi.net hiçbir şekilde kullanıcıya ait iletişim bilgilerini başka şahıs ve firmalarla paylaşmamaktadır.

ÜCRETLER VE ÖDEME

Müsteri, Domain Merkezi hosting servisleri ile ilgili kullanim ücretlerini ve ilgili vergileri (kullanilan servis içerigine bagli olarak) ödemeyi kabul eder. Ücretler, her kullanim dönemi basinda pesin olarak tahsil edilecektir.

Kampanyalar birleştirilemez ve her siparişte en fazla 1 kampanyadan yararlanılabilir. Eğer birden çok kampanya aktifse, kullanıcı dilediği bir kampanyayı seçmekte özgürdür.

Domain Merkezi, servis ücretlerini, müsteriye sözlesme aninda yazili doküman, web sayfasi veya e-posta yolu ile bildirmektedir. Domain Merkezi her türlü servis ücretlendirmesi ile ilgili düzenleme yapma hakkini sakli tutar. Servis ücretlerinde gelecekte meydana gelebilecek degisiklikler,Domain Merkezi web sitesi ve/veya e-posta yolu ile müsteriye bildirilecektir. Müsterinin Domain Merkezi servislerini kullanmaya devam etmesi, yürürlükteki sözlesme sartlarini ve geçerli ücret tarifesi üzerinden ödeme yapmayi kabul ettigini belirtir.

VPS ve DEDICATED Sunucularda hesap kapatma ve üst ya da alt paketlere geçiş işlemleri kullanıcı tarafından hesap kesim tarihinden 7 iş günü önce bildirilmelidir. Aksi takdirde geçiş işlemi bir sonraki aya devreder ve mevcut ay içerisinde hali hazırda kullanılan paket için kullanıcı tarafından ödeme yapılır.

Domain Merkezi, kontrol paneli veya diğer lisanslar için lisans sağlayıcılar tarafından yapılacak olan ücret değişikliklerinde paket fiyat ve özelliklerini değiştirme, oluşabilecek fark tutarını fatura etme hakkını saklı tutar.

Domain Merkezi, gerekli gördüğü durumlarda müşteriye sunulan hosting kontrol panellerini ve/veya hizmetler içinde sunulan lisansları başka muadilleri ile değiştirme hakkını saklı tutar.

Domain Merkezi tarafından sunulan yazılım/tasarım hizmetlerinde tüm dünyada olduğu gibi ücret iadesi mevcut değildir. Kullanıcı ile yapılan karşılıklı anlaşma kapsamında ödemenin bir bölümü peşin, bir bölümü ise teslimatta yapılmaktadır. Kullanıcı, proje tesliminde projesini incelemektedir ve 1 hafta boyunca, önceden bildirilmiş proje yükümlülükleri kapsamındaki değişiklik ve düzenlemeleri yaptırma hakkına sahiptir. Bu düzenlemelerin de tamamlanmasını müteakip, önceden karşılıklı olarak belirlenmiş ücret kapsamındaki kalan tutarın ödemesi alınarak proje teslimatı tamamlanır.

MÜSTERI, BU SÖZLESMEYI KABUL EDEREK, ILGILI ÜCRETLERIN MÜSTERININ KAYIT ESNASINDA BILDIRDIGI KREDI KARTI HESABINDAN TAHSIL EDILMESINE IZIN VERMISTIR.

Domain Merkezi’nin SINIRLI SORUMLULUGU

Domain Merkezi MÜSTERIYE SAGLANAN SERVISLERIN SÜREKLILIGININ SAGLANMASI IÇIN GEREKLI ÇABAYI SARF EDECEKTIR. BUNUNLA BERABER, Domain Merkezi SERVISLERIN MÜSTERININ IHTIYAÇLARINI TAM OLARAK KARSILAYACAGINI, KESINTISIZLIGINI, HATASIZLIGINI VE GÜVENILIRLIK SEVIYESINI GARANTI ETMEZ. MÜSTERININ BU SÖZLESME KAPSAMINDA SAGLANAN HERHANGI BIR SERVISIN KULLANIMINDAN VE/VEYA KULLANILAMAMASINDAN DOLAYI OLUSABILECEK DIREKT VE/VEYA DOLAYLI ZARARLARINDA Domain Merkezi’un SORUMLULUGU, EN FAZLA SAGLANAN SERVISLERIN TOPLAM BEDELI KADAR OLABILIR. Domainmerkezi.net LINUX HOSTING HIZMETLERİNDE YEDEKLEME HİZMETİ VE GARANTİSİ VERMEMEKTEDİR. KULLANICILAR KONTROL PANELLERİNDE BULUNAN TEK BİR TUŞLA SİTELERİNİN YEDEĞİNİ DİLEDİKLERİ SIKLIKTA ALMAKTADIR.

Domain Merkezi KAYITLARININ GEÇERLILIGI

Aksi belirtilen durumlar hariç, müsterinin yapacagi online islemler ile ilgili olarak, Domain Merkezi kayitlari geçerli sayilacaktir.

MÜSTERI’NIN HAKLARININ DEVRI

Müsteri, bu sözlesme kapsamindaki servislerini müsteri panelinden Domain Merkezi’un onayi olmadan devredebilir. Devir isleminden kaynaklanabilecek anlasmazliklardan Domain Merkezi hiçbir sekilde sorumlu degildir.

Açılan alan adı ve hostinglerde gerçekleştirilen illegal faaliyetlerden kullanıcılar mesuldür.

SÖZLESMENIN SONLANMASI

Müsterinin bu sözlesmede veya Domain Merkezi Servis Kullanim Sartlarinda belirtilen sartlari ihlal etmesi durumunda, Domain Merkezi, müsteriye saglanan servisleri önceden haber vermeden sonlandirabilir ve sözlesmeyi sonlandirabilir. Bu durumda, müsterinin önceden ödedigi ücretlerin iadesi gerçeklestirilmez. Müsteri sözlesmeyi diledigi anda, 5 isgünü önceden haber vermek sarti ile, Domain Merkezi’a yapacagi yazili basvuru (posta, e-posta) yolu ile sonlandirabilir. Sadece yillik ödemesi yapilan hesap baslangiç tarihinden sonraki ilk 15 gün içinde yapilan basvurularda ücret iadesi söz konusudur. Bununla ilgili bilgiler Garanti Sartlari sayfasinda yayinlanmaktadir. Hesap baslangiç tarihinden itibaren 15 günden fazla geçen hesaplar için hiçbir geri ödeme söz konusu degildir. Domainmerkezi.net’den hizmet ve teknik destek alan kullanicilarin hakaret ile ve asagilayici konusmalari, sözlesmelerin sonlandirilmasi için bir sebeptir. Küfür, hakaret gibi istenmeyen durumlarda Domainmerkezi.net.tr hizmet kesintisi hakkini sakli tutar.

SERVIS KULLANIM SARTLARININ KABULÜ

Müsteri, bu sözlesmeyi onaylayarak ve Domain Merkezi banka hesaplarina para yatirarak, yürürlükteki “Domain Merkezi Servis Kullanim Sartlari”ni kabul etmistir. “Domain Merkezi Servis Kullanim Sartlari”nin geçerli hali, Domain Merkezi’nin Kullanim Sartlari sayfasinda yayinlanmaktadir.

ONLINE SÖZLESMENIN GEÇERLILIGI

Müsterinin online basvurusu esnasinda onayladigi bu sözlesmede zaman içerisinde gerçeklesecek degisiklikler, Domain Merkezi’nin Sözleşmeler adresine sahip web sitesinde yayinlanarak yürürlüğe girecektir. Domainmerkezi.net.tr, sözleşmeyi dilediği zaman tek taraflı olarak ve önceden haber vermeden güncelleme veya düzenleme hakkını saklı tutar. Sözleşmeyi herhangi bir olası değişikliğe karşı düzenli olarak incelemek kullanıcının sorumluluğundadır. Müsteri, Domain Merkezi servislerini kullanmaya devam ederek, yürürlükteki sözlesme sartlarini kabul etmis sayilacaktir.

İADE KOŞULLARIMIZ

Firmamızdan satın aldığınız hizmetlerin (Sunucu, Lisans ve alan adı kayıt hizmeti hariç) 7 gün içinde sorgusuz %100 geri ödeme (iade) garantisi bulunmaktadir. Bu iade işlemleri müşteri hesabına kullanılabilir Kredi bakiyesi (Para Puan) olarak eklenir. 7 günden sonraki süreçte (sunucu, Lisans ve alan adı kayıt hizmeti hariç) müşterimiz iade etmek istemesi durumunda, kullanım süresi düşürülür ve geri kalan tutar müşteri hesabına kullanılabilir para bakiyesi olarak eklenir. Kampanyalı hizmetlerde hizmet ile birlikte sunulan ücretsiz servislerin (örneğin ücretsiz alan adı kaydı) iadesi mümkün değildir. Ücretsiz servisler müşteriye hizmeti taahhüt ettiği ve satın aldığı süre boyunca hizmeti kullanacağı için verilir. Bu süre öncesinde hizmet iptal edilirse, ücretsiz sunulan hizmet ücretlendirilecek ve geriye kalan tutar iade edilir. Alan adı kayıt işlemleri otomatik olarak ICANN ve TRABİS (BTK) tarafından yapıldığı için, iade mümkün değildir. İade işlemlerinde, müşterimiz hangi ödeme yöntemiyle ödeme yaptıysa yine aynı şekilde iade sağlanır. Farklı bir kişiye yada farklı bir yöntemle iade mümkün değildir. Tüm iade işlemleri için müşteri paneliniz üzerinden muhasebe departmanını seçerek bize talepte bulunabilirsiniz.